Застрашените от изпадане Тулуза и Монпелие постигнаха победи в Лига 1

Отборите на Тулуза и Монпелие, които са близо до дъното на класирането на Лига 1 и са застрашени от изпадане, постигнаха ценни победи в първенството.

По-впечатляващ бе успехът на Тулуза, който се наложи над Монако с 2:1 като гост в княжеството. Вансан Сиеро откри резултата за "виолетовите", а Магнес Аклиуш изравни за Монако в началото на второто полувреме. Трите точки за Тулуза осигури Луис Коста с попадение в 70-ата минута.

Междувременно, Монпелие победи Метц с 3:0 в домакинството си. Исиага Сила, Мадибо Санян и капитанът Тежи Савание от дузпа вкараха головете за южняците, които имат една точка по-малко в актива си заради наказанието заради поведението на феновете.

В друг мач от кръга участникът в Лига Европа Рен надигра последния Клермон с 3:1. Урмед Умари откри за Рен, а Людовик Блас пропусна дузпа за домакините малко по-късно. Мартен Терие отбеляза две попадение за Рен след почивката, а между тях Крислен Мацима вкара за Клермон. Гостите завършиха с десет човека, след като Максимилиано Кофрие бе изгонен в 77-ата минута. Рен остава на седма позиция, но се приближава до челните места.

В ранния мач от деня Лориен победи Страсбург с 3:1 като гост. Мохамед Бамба се разписа два пъти - в началото и в края на първото полувреме, с което осигури надежден аванс на бретонския отбор. В 49-ата минута Жулиен Понсо направи преднината на "мерлузите" класическа, но две минути по-късно Фредерик Жилбер върна едно попадение за съперника. Домакините се опитаха да променят събитията на терена с много смени, но стратегията им не даде резултат. В добавеното време Дилане Бакуа от състава на елзасците бе изгонен с директен червен картон. Лориен се измъкна от зоната на изпадащите и вече е на 13-о място. Страсбург е с три позиции нагоре в средата на класирането.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago