Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Брайтън с разгромна победа срещу десет от Шефилд Юнайтед

Брайтън спечели с 5:0 гостуването си на последния в класирането Шефилд Юнайтед. Срещата до голяма степен бе решена до средата на първото полувреме. Мейсън Холгейт получи червен картон в 13-ата минута след много грубо нарушение срещу Каору Митома. В рамките на четири минути Факундо Буананоте и Дани Уелбек се разписаха и в 24-ата минута гостите водеха с два гола. До разгрома се стигна в последните 15 минути, когато автогол на Джак Робинсън и две попадения на Симон Адингра доведоха резултата до 0:5.

Успехът изкачи “чайките на седма позиция, като те изпревариха Нюкасъл и Уест Хам и са на три точки зад шестия Манчестър Юнайтед, който играе по-късно днес. За тима на Роберто де Дзерби това е едва втора победа в последните шест шампионатни срещи.

Крайният победител бе предопределен от безумното влизане на Холгейт. Влезият под наем от Евертън бранител влезе изключително опасно в крака на Митома. Първоначално той получи жълт картон, но след разглеждането с ВАР картонът бе променен на червен. Срещу 10 играчи на съперника Брайтън се развихри и започна да организира атака след атака.

Буананоте откри резултата с удар отблизо след ъглов удар, при който защитата на домакините не се справи добре. Четири минути по-късно Уелбек удвои аванса на “чайките” от добавка, след като удар на Митома бе отразен от вратаря. Малко преди почивката Шефилд Юнайтед стигна до гол, но той бе отменен поради засада.

След почивката доминацията на Брайтън продължи и след някои пропуснати възможности стигна до трети гол в 75-ата минута, когато Робинсън отклони топката в собствената си мрежа. Малко след това Адингра отбеляза четвъртия гол в мача, след като засече отлично центриране на Грос. Вторият му гол падна след сериозен рикошет.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago