Марсилия продължава да затъва

Марсилия записа пети пореден мач без победа в Лига 1 и седми във всички турнири. Отборът на Дженаро Гатузо загуби с 0:1 като гост на Брест и се намира на незавидната девета позиция в класирането, а домакините излязоха втори, изпреварвайки Ница, Лил и Монако

Пиер-Леес Мелу отбеляза единствения гол в двубоя в 88-ата минута. На Брест не попречи дори фактът, че тимът игра в намален състав в последния половин час заради червения картон на Стив Мюние.

Брест доминираше до почивката, но пропусна няколко чисти положения пред вратата на Рубен Бланко. Веднъж испанският страж изпусна топката, но грешката му не беше наказана. Бланко се реабилитира малко по-късно, когато парира удар на останалия очи в очи с него Ромен Дел Кастийо. Марсилия нямаше никакви идеи в офанзивен план и през първата част не отправи нито един точен изстрел.

В 55-ата минута Мюние се размина с гола, след като засече в аут центриране от десния фланг. Не след дълго нападателят от Бенин си изпусна нервите и удари в лицето противников футболист, което му донесе моментално изгонване. И с 10 човека домакините бяха по-активни. Единствения реален шанс за Марсилия пропусна Пиер-Емерик Обамеянг, а в ответната атака Леес-Мелу се разходи между няколко бранители на ОМ и с хубав удар осигури победата на Брест

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago