Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Уулвс изненада неприятно Тотнъм в Лондон

Уулвърхамптън поднесе една от изненадите и надделя с 2:1 в гостуването си на Тотнъм в мач от 25-ия кръг на Премиър лийг. Двете попадения за гостите бяха дело на Жоао Гомеш (42’, 63’), който се разписа в двете полувремена, след като междувременно Деян Кулушевски (46’) бе изравнил в началото на второто полувреме.

Отборът на Гари О’Нийл за пореден път демонстрира добър футбол и много скорост в действията им, което пък ги правеше изключително опасни в предни позиции. Те можеха да вземат ранна преднина още в шестата минута, когато Хи-Чан Хуан отблизо не успя да направи качествена добавка и прати топката над горната греда. Те създадоха още няколко много добри бързи атаки и в крайна сметка успяха да излязат напред в резултата в 42-ата минута, когато Гомеш надскочи отбраната на домакините и с глава реализира за 0:1. Малко след това и Пабло Сарабия пропусна добра възможност да удвои преднината им.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Домакините от Тотнъм излязоха мотивирани и с желание да постигнат нов обрат през този сезон, което си пролича още в първата минута. Тогава много настоятелни действия на Деян Кулушевски след странично хвърляне даде възможност на шведа да измъкне топката след няколко единоборства и в крайна сметка да изравни. Гостите запазиха спокойствието си и стила, като в 57-ата минута Гийермо Викарио трябваше да прави решително спасяване след изстрел на Сарабия от добра позиция. В ответната атака Кулушевски отново стреля много опасно, но този път и Жозе Са успя да демонстрира своя рефлекс. Така се стигна до 63-ата минута, когато за пореден път високата преса на “шпорите” се оказа неподготвена за бързите действия на Уулвс. Отново добри действия от крилото на Педро Нето дадоха възможност за успореден пас, но този пък Жоао Гомеш реализира втория си гол в срещата.

Мениджърът на Тотнъм Анге Постекоглу опита да промени нещата на терена, правейки поредица от смени, което обаче не внесе съществена промяна в действията на неговите възпитаници. По този начин “шпорите” допуснаха първо поражение в последните пет срещи, като последната им загуба в шампионата бе в края на декември. Представянето на Уулвс пък продължава да е във възходяща линия и “вълците” продължават да се задържат в топ 10 на класирането, след като в началото на кампанията бяха сочени за един от фаворитите за изпадане.

Снимки: Gettyimages