Успешен дебют за новия треньор на Майнц

Майнц спечели първия си мач под ръководството на Бо Хенриксен и е с нови надежди за оцеляване. Тимът спечели с 1:0 домакинството си на Аугсбург. Единственото попадение реализира Сеп ван ден Берг. Бранителят, който е преотстъпен от Ливърпул, се разписа в 43-ата минута.

Майнц започна с ентусиазъм срещата. Домакините се стараеха много, но това не можеше да компенсира липсата на качество в играта им и до реални голови ситуации не се стигна. И двата отбора допускаха доста грешки. Мачът се оживи в края на първата част. Лий пропусна отлична възможност като нацели гредата от осем метра.

Две грешки на вратаря на гостите Дамен можеха да решат срещата. Първо той закъсня с излизането си след центриране на Амири от фал и Ван ден Берг с глава откри резултата. След това той събори Мвене и се стигна до дузпа. Амири обаче стреля в гредата и преднината на домакините остана един гол.

Гостите не създадоха почти нищо в предни позиции. Майнц пък на два пъти беше близо до втори гол. Чак в края, когато бе дадено 12 минути добавено време, Аугсбург притесни домакините, но с хаотичен натиск, който не доведе до гол. Секунди преди края резервата Педерсен получи червен картон за грубо нарушение срещу Барейро.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages