Нова грешка на Юве

Ювентус записа четвърти пореден мач без победа, след като завърши 2:2 при гостуването си на Верона. Домакините на два пъти повеждаха, но успяха да запазят преднината си. Микаел Фолоруншо откри резултата в 11-ата минута, а Душан Влахович изравни от дузпа в 28-ата минута. Тижани Нослин изведе домакините отново напред в 52-ата минута, но само три минути по-късно Адриен Рабио изравни.

След поредната грешка на “бианконерите” те изостават на девет точки от лидера Интер, като са изиграли мач повече. Тимът на Масимилиано Алегри утре може да бъде изместен от второто място, ако Милан спечели гостуването си на Монца.

Ювентус стартира срещата с идеята, че ще контролира играта. Представите на гостите обаче бързо се промениха. В 11-ата минута фантастично изпълнение на Микаел Фолоруншо даде преднина на домакините. След ъглов удар Рабио отклони топката към границата на наказателното поле, а от там Фолоруншо с изключителен удар от въздуха я прати във вратата.

“Бианконерите” направиха нещо като опит да вдигнат темпото, но без да застрашават особено вратата на съперника. След хубав пробив на Йъздъз се стигна до удар на Рабио, който бе отклонен покрай вратата. Пробив на Маккени пък завърши с остро центриране, но нямаше негов съотборник, който да го засече. Въпреки това Юве стигна до изравняване в 28-ата минута. Изстрел на Костич се отклони в ръката на Чачуа и се стигна до дузпа, която Влахович реализира.

До края на полувремето Верона продължи да е отборът с по-ясни идеи в нападение. Опит на Лазович бе блокиран от Локатели, а Шчесни нямаше проблем с удар на Дуда. Атаките на Юве завършваха с грешки при последното подаване. Домакините започнаха силно и втората част и след удар на Дуда с глава топката докосна горната греда.

Тимът на Марко Барони продължи да има предимство. Шчесни направи отлично спасяване след изстрел от дистанция на Нослин. Привлеченият през януари нападател изведе Верона напред в 52-ата минута. Отлична комбинация, при която няколко играчи на домакините бяха повалени, мина през Суслов и Фолоруншо преди топката да стигне до Нослин, който я прати в мрежата.

Преднината обаче не бе запазена много дълго. Три минути по-късно Юве спечели топката пред наказателното поле на съперника, Локатели насочи кълбото към Рабио, който изравни. Последваха смени и в игра се появиха Киеза и Алекс Сандро на мястото на Костич и Гати. Малко по-късно Камбиасо избра да стреля вместо да подава на Влахович и прати топката над вратата.

Влахович не успя да уцели вратата с глава след центриране на Рабио. Гостите имаха претенции за дузпа, след като сърбинът бе съборен от бранител миг след като нанесе удара. Алегри освежи атаката и пусна Милик и Уеа, като извади Влахович и Камбиасо. Гостите стигнаха до отлична възможност в 82-ата минута, когато Киеза получи топката от Милик, а той си освободи пространство и стреля, но топката мина покрай вратата. В добавеното време Киеза стигна до още един прекрасен шанс, а ударът му бе отразен от вратаря на домакините с крак.

ВЕРОНА - ЮВЕНТУС 2:2
1:0 - Фолоруншо (11)
1:1 - Влахович (28-д)
2:1 - Нослин (52)
2:2 - Рабио (55)

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!