Очаквайте в 12:00 Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Ботев (Ихтиман) надигра Костинброд, но взе само точка

Ботев (Ихтиман) направи 0:0 като гост на Костинброд в двубой от 20-ия кръг на Югозападната Трета лига. Момчетата на Валери Свиленов може да съжаляват за пропуснатата победа, тъй като надиграха категорично съперника си, но Валентин Галев не допусна попадение във вратата си и запази точката за костинбродчани.

През първата част Ботев беше по-активният тим, но така и не съумя да създаде чисти ситуации, в които да отбележи. През второто полувреме мачът се игра на една врата, тази на домакините, но Галев на три пъти отрази опасни удари на играчи на Ботев, а Йоан Маринов нацели и напречната греда.

Домакините опитаха да създадат опасности пред вратата на Дерменджиев, но и те не съумяха да стигнат до попадение. В крайна сметка мачът не предложи голове, а след това 0:0 Ботев се нарежда на 10-ото място с 26 точки, а Костинброд е на 18-ата позиция с 13. В следващия кръг Ботев е домакин на Левски II, а Костинброд е гост на Рилски спортист в Самоков.