Balkan Grand Prix 6

Мбапе влезе от пейката и отново помогна на ПСЖ

Няколко дни след като стана ясно, че ще напусне Пари Сен Жермен в края на сезона, Килиан Мбапе започна като резерва при гостуването на Нант, но малко след появата си на терена вкара дузпа и помогна за успеха на парижани с 2:0. Мбапе се разписа в 78-ата минута и вече има 21 гола от началото на сезона в Лига 1, а тимът на Луис Енрике оглавява класирането с 53 точки, цели 14 повече от втория Ница

Резултата в полза на ПСЖ откри Люка Ернандес в 60-ата минута, а в края на първото полувреме попадение на Нант беше отменено заради засада. "Канарчетата" стояха много добре до почивката, но индивидуалната класа на гостите си каза думата и те направиха още една важна крачка към титлата.

В предни позиции за ПСЖ започнаха Канг-Ин Лий, Рандал Коло Муани и Брадли Баркола. Освен Мбапе сред резервите на гостите бяха още Усман Дембеле, Фабиан Руис и Ашраф Хакими. Парижани имаха териториално надмощие до почивката, но не създадоха почти никакви положения пред вратата на Реми Дешан

В самия край на първата част Джанлуиджи Донарума спаси опасен удар на Мостафа Мохамед, а после и Никола Коза шутира, но домакините стигнаха само до корнер. След неговото изпълнение Никола Паола прати топката в мрежата, но попадението правилно беше отменено за засада.

На почивката Луис Енрике замени Брадли Баркола с Гонсало Рамош. Гостите поведоха с гол на Люка Ернандес в 60-ата минута. Защитникът отправи силен даигонален изстрел, а топката се отклони от Муса Сисоко и заблуди Дешан

Мбапе и Дембеле се включиха в мача веднага след попадението, заемайки местата на Лий и Марко Асенсио. Нант опита да притисне съперника, но удар на Мохамед беше отразен от Донарума. В 76-ата минута Дъглаш Аугусто се върза на финт на Мбапе и го фаулира в наказателното поле. Звездата на ПСЖ сам изпълни дузпата и не сгреши.

Интригата можеше да се върне в 80-ата минута, но Педро Киривея не успя да преодолее Донарума, а след намесата на италианския страж топката срещна гредата.

Поражението остави Нант на 13-о място в класирането с актив от 22 точки.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!