Торино се справи с Лече и продължи възхода си в Серия "А"

Торино продължи възходящата си линия в Серия "А". "Биковете" победиха Лече с 2:0 в домакинството си от 25-ия кръг и така продължиха добрата си серия от 6 поредни мача без загуба в първенството.

След по-постно първо полувреме, през втората част Торино изкова победата си. Първо Раул Беланова откри резултата в 50-ата минута със страхотен удар по земя от далечна дистанция.

В 70-ата минута гостите останаха в намален състав, след като Марин Понграчич получи втори жълт и червен картон, след като закъсня при едно единоборство и настъпи свой съперник.

В 81-вата минута домакините решиха всичко с втори гол. Дуван Сапата се разписа с глава след центриране от корнер на Мергим Войвода.

В добавеното време "биковете" вкараха и трето попадение, което обаче не бе зачетено.

Така Торино излезе на 9-ото място във временното класиране с актив от 36 точки, изпреварвайки шампиона Наполи. Лече остава на 13-тата позиция с 24 спечелени точки.