Черноморец преодоля Левски и се отскубна пред Рилски на върха

Лидерът във временното класиране на НБЛ Черноморец записа четвъртата си поредна победа в шампионата, след като се наложи над Левски с 90:79 (19:21, 30:25, 21:11, 20:22) при гостуването си в столичната зала “Триадица”. “Акулите” отвориха преднина в края на третата и началото на четвъртата част, за да постигнат успеха.

По този начин бургазлии вече имат 19 победи и 3 загуби през настоящия сезон в шампионата, като са на първото място в таблицата. Левски пък остава на последната 12-а позиция с актив от 6-16.

Травис МакКонико приключи като най-резултатен за Черноморец с 20 точки и 7 борби. Шон Смит завърши с 18 точки, 7 борби и 5 асистенции, Алекс Уандие реализира 16 точки, Христо Захариев добави 11, а Милен Захариев наниза 10 точки.

Димитър Маринчешки реализира 17 точки и овладя 13 борби за отбора на Левски. Златин Георгиев прибави 16 точки, 9 борби и 5 асистенции, а Момчил Кадиев допринесе с 12 точки.