Отменен гол попречи на Ланс да пречупи Фрайбург

Отборите на Ланс и Фрайбург не успяха да се победят в първата среща помежду си от плейофа в Лига Европа. Двубоят на "Феликс Болаер" завърши при резултат 0:0 и изглежда всичко ще трябва да се реши в реванша.

Гостите започнаха по-добре мача и можеха да открият резултата в 20-ата минута, когато изстрел на Роланд Шалай разтресе напречната греда.

Унгарецът пропиля още една добра възможност в 49-ата минута, като тогава и вина имаше и вратарят Брис Самба, който с котешки рефлекс отрази удара на нападателя на съперника. Малко по-късно и Максимилиан Егещайн не успя да се разпише от добра позиция.

Ланс пък може да съжалява, че в 70-ата минута гол на Масадио Хайдара бе отменен след намесата на ВАР заради засада.

В крайна сметка мачът завърши при нулево реми, което остава сблъсъка напълно отворен и със сигурност след седмица предстои доста интригуващ реванш.

Снимки: Gettyimages