Карабах шокира Брага в Португалия

Карабах сътвори истинска сензация, като разби тима на Брага в първия сблъсък между двата тима от плейофния кръг на Лига Европа. Азербайджанския тим се наложи с 4:2 на "Естадио Мунисипал" и до голяма степен си гарантира продължаване към 1/8-финалите на турнира.

Карабах пръв поведе в резултата в 21-вата минута с гол на Марко Янкович от дузпа, отсъдена за събаряне на Елвин Джафаркулиев в наказателното поле.

Брага обаче възстанови равенството в 44-тата минута, когато след центриране от корнер удар с глава на Сику Ниакате бе блокиран от защитник на голлинията, но Симон Банза бе заел добра позиция и отблизо довкара за 1:1.

През втората част обаче Карабах наниза нови три гола във вратата на домакините. Първо в 54-тата минута Абдела Зубир направи 1:2, като след удар от фаул топката се отби от стената, но попадна във французина, който финтира вратаря и отбеляза.

Гостите добавиха трети гол в 65-ата минута, като след хубава контраатака Ясин Бензиа бе изведен зад защитата и бе точен за 1:3.

Отново Абдела Зубир в 69-ата минута направи резултата 1:4, след като получи на далечната греда и успя да промуши топката през краката на защитник.

Брага все пак се добра до второ попадение в добавеното време, когато ветеранът Жоао Моутиньо се разписа от дузпа за крайното 2:4.

Така Карабах вече е голям фаворит преди реванша след седмица, докато Брага ще трябва да направи сериозен подвиг при гостуването си в Азербайджан, ако иска да продължи напред.