Челси обърна Палас в добавеното време

Отборът на Челси победи тима на Кристъл Палас като гост с 3:1 в среща от 24-ия кръг на английската Премиър лийг. Голa за "орлите" вкара Джеферсон Лерма (30'), а гостите изравниха чрез Конър Галахър (47', 90'+1'), а крайния резултат оформи Енцо Фернандес (90'+3).

Победата изкачи "сините" не десетото място и запази шансовете им за класиране в европейските клубни турнири през следващия сезон.

Рой Ходжсън тръгна с раздробена схема от 4-2-3-1, като на вратата пази Хендерсън, а непосредствено пред него бяха позиционирани Андерсен и Ричардс. В преден план пък Аю и Франка действаха по крилата, опитвайки се да изнасят към Матета, който действа като единствен чист централен нападател.

Почетино стартира в идентична схема, като под рамката на вратата използва услигите на Джордже Петрович. В защита основната тежест изнасоха Дисаси и Силва, Фернандес и Кайседо правиха връзката между двете половини на терена, а на върха единственият чист централен нападател видяхме в лицето на Коул Палмър.

Гостите опитаха да наложат преса в началните минути, но не намериха пътя към съперниковата врата и за сметка на това се ограничиха със спорадични центрирания. "Орлите" пък опитаха еднократно в този период да изненадат на контраатака, но Аю нанесе прекалено слаб удар по земя, който бе лесна задача за вратаря Петрович.

В следвщите десетина минути нещата не се промениха, като гостите окупираха владението на топката, а домакините чакаха своя момент на контраатака. Така чак в средата на полувремето видяхме нова интересна ситуация, когато Матета от отбора на Палас изпробва рефлекисте на Петрович и стреля опсано от ръба на наказателното поле.

Седем минути по-късно "орлите" шокираха съперника си, като гостите изпитаха трудности при изнасянето на топката, Джеферсон Лерма я открадна и стреля от сериозна дистанция, за да вкара изключително красив гол.

В минутите до края на полувремето нещата не се промениха особено и "сините" не съумяваха да отправят опсани изстрели, ограничаваха се с посредствени ценрирания, а домакините чакаха своя момент да нанесат втори решителен удар. В 41-ата минута пък съдията подмина претенции на "орлите", а в първата минута на добавеното време Палмър от състава на Челси осъществи първата реална опасност за своя отбор през откриващото полувреме и стреля неуспешно от вътрешността на пеналтерията.

Гостите съумяха да изравнят по-малко от 120 секунди след началото на второто полувреме. Густо получи подаване в страни от наказателното поле и той веднага отигра към връхлитащия в пеналтерията Галахър, който не се поколеба и засече, за да вкара дългоочаквания гол за своите.

В следващите минути играта бе двуостра, като и двата тима правиха опити да вкарат нов гол, с който да придобият преимушество, но и внимаха да не се пропукат отново. Специално за Челси по-активни бяха Палмър и Густо, които обаче рядко намираха свои съотборници и изсипваха топката безцелно в пеналтерията.

Четвърт час преди края можеше да стане напечено за "орлите", тъй като гостите предявиха претенции за дузпа, но съдията ги подмина. Така момчетата на Почетино трябваше да изчакат своя момент отвъд редовното време в първите секунди от продължението най-накрая осъществиха бленувания пълен обрат. Домакините се пречупиха и допуснаха контраатака, като Галахър отново получи подаване отдясно и за втори път матира стража Хендерсън.

Съвсем скоро интригата бе окончателно убита с ново попадение от страна на гостуващия тим, като то отново дойде вследствие на контранастъпление и след размяна на няколко подавания топката се озова у Енцо Фернандес, който не се поколеба и оформи крайния резултат.

Така играчите на Челси прекратиха серията си от две последователни поражения, докато съперниците им от Кристъл Палас загубиха втори пореден шампионатен двубой.

КРИСТЪЛ ПАЛАС 1:3 ЧЕЛСИ
1 - 0 Джеферсон Лерма (30')
1 - 1 Конър Галахър (47')
1 - 2 Конър Галахър (90' + 1')
1 - 3 Енцо Фернандес (90'+3')

Кристъл Палас /4-2-3-1/: 20. Дийн Хендерсън, 12. Даниел Муньос, 16. Йоаким Андерсен, 26. Крис Ричардс, 3. Тайрик Мичъл, 8. Джеферсон Лерма, 20. Адам Уортон, 9. Джордан Аю, 19. Уил Хюз, 11. Матеус Франка, 14. Жан - Филип Матета

Челси /4-2-3-1/: 28. Джордже Петрович, 27. Мало Густо, 2. Аксел Дисаси, 6. Тиаго Силва, 21. Бен Чилуел, 25. Мойсес Кайседо, 8. Енцо Фернандес, 11. Чуквунонсо Мадуеке, 23. Конър Галахър, 15. Николас Джаксън, 20. Коул Палмър