Ще успее ли Левски да продължи победната си серия и срещу Арда - отговорът от Станислав Генчев

Красиви голове и късни попадения донесоха успех на Аталанта над Дженоа

Отборът на Аталанта записа четвъртата си поредна победа в Серия "А", след като спечели с категоричното 4:1 като гост на Дженоа в среща от 24-тия кръг на италианския елит.

Шарле Де Кетеларе откри резултата за бергамаските със страхотен изстрел от голяма дистанция в 22-рата минута. В 51-вата Руслан Малиновский възстанови равенството с невероятен шут от границата на наказателното поле. Само четири минути по-късно обаче Тюн Копмайнерс върна преднината на своя тим с перфектен пряк свободен удар.

В 76-ата минута Джорджо Скалвини също се разписа за гостите, но след около 6-минутно преглеждане на ситуацията с ВАР неговото попадение беше отменено поради тънка засада на Марио Пашалич. Това доведе до 10-минутно добавено време, в чийто край Давиде Дзапакоста се разписа от добавка за Аталанта след избит шут на Матео Руджери. Въпреки че дестте допълнителни минути изтекоха, главният съдия не свири край на мача и така в 103-тата се стигна до попадение, с което дебютиралия за „нерадзурите“ Ел Билал Туре оформи крайния резултат.

С този успех Аталанта се утвърди на четвъртото място в класирането с актив от 42 точки, а със своите 29 Дженоа остава на 12-ата позиция.