Крамарич измъкна Хофе в последните секунди срещу Кьолн

Хофенхайм и Кьолн завършиха 1:1 в мач от 21-вия кръг от Бундеслигата. “Козлите” поведоха чрез Макс Финкграфе, който отбеляза първия си гол в германския елит в 79-ата минута, но резервата Андрей Крамарич успя да донесе точката за домакините в продължението на редовното време (90+4’).

Така Хофе продължава да е без победа в 7 последователни срещи, като това бе трето поредно равенство в Бундеслигата, като изпревари новака Хайденхайм и е на 8-о място. Кьолн пък може да съжалява за пропусната победа, а тимът остава в опасната зона на 16-а позиция, на 5 точки зад Унион (Берлин).

В 14-ата минута дойде първата нелоша възможност за домакините, когато неточен удар отправи Иляс Бебу. Хофе продължи да играе по-добре и десетина минути по-късно пропусна най-чистото положение дотук, след като Ваут Вегхорст стреля от добра позиция в тялото на вратаря на Кьолн Марвин Швебе. В самия край на полувремето Хофенхайм пропусна още едно положение, когато Павел Кадержабек центрира към Роберт Сков, който овладя, но също стреля встрани от вратата.

През втората част натискът на домакините продължи, като в 55-ата минута Бебу отново пробва изстрел, който бе спасен от Швебе. Играта обаче постепенно се изравни, а головите положения липсваха, като по-интересните моменти бяха блокирани удари на Сков и на Фариде Алиду от гостите. Така дойде 79-ата минута, когато Макс Финкграфе отправи страхотен удар от пряк свободен удар и не остави никакви шансове на Оливер Бауман - 0:1 Кьолн. Така “козлите” поведоха с първия си точен шут, а това бе и дебютен гол за левия бек на гостите.

Хофе обаче не се отказа и в крайна сметка успя да спаси точката. В четвъртата минута на даденото от съдията седемминутно продължение влезлият като резерва Андрей Крамарич овладя центриране отляво на Озан Кабак и в левия крак и с помощта на гредата успя да изравни резултата, хвърляйки в екстаз домакинските фенове.

Снимки: Imago