Хетафе изпусна аванс от два гола, но стигна до победата

Хетафе стигна до драматична победа с 3:2 в домакинството си на Селта. Отборът на Хосе Бордалас доминираше през първото полувреме, когато отбеляза два гола. Гостите вдигнаха нивото през втората част и стигнаха до изравняване. Минута преди края на редовното време Хайме Мата реализира победния гол.

Хетафе имаше предимство през първото полувреме, но това даде резултат в неговия край. Четири минути преди почивката отлично центриране на Диего Рико бе засечено от Жорди Мартин. Топката се удари в гредата, а Борха Майорал реагира най-бързо и с глава я прати в мрежата. В добавеното време на първото полувреме Тапия пусна рисково подаване и това позволи на Хетафе да развие бърза атака. Грийнууд напредна и стреля, вратарят успя да отрази, но топката отиде в Хайме Мата пред опразнената врата.

След почивката Селта заигра по-агресивно и започна по-често да стига до вратата на съперника. Извършените от Рафа Бенитес смени в 55-ата минута също дадоха отражение. В игра се появиха Яго Аспас и Тадео Айенде, които оживиха нападението на гостите. След като не се възползва от няколко добри възможности тимът от Виго стигна до гол в 71-ата минута. Аспас изведе Манкийо отдясно, а той центрира отлично и Странд Ларсен се разписа след удар с глава.

Селта продължи да напада и да създава положения. Тимът на Бенитес стигна до изравняване в 85-ата минута след комбинация на двете резерви. Аспас изведе Айенде, а той се разписа. Гостите свършиха много работа през второто полувреме, но нямаха поводи за радост в края на мача, тъй като в 89-ата минута получиха нов гол. Хайме Мата се превърна в герой за домакините с второто си попадение в мача. Той засече центриране на Грийндууд и отклони топката с рамо, като я прати към мрежата.

Снимки: Imago