Сасуоло изпусна ценни точки срещу Торино

Отборите на Сасуоло и Торино направиха равенство 1:1 в среща от 24-ия кръг на италианската Серия “А”. Голът за домакините отбеляза Андреа Пинамонти (5'), а за торинци се разписа Дуван Сапата (9').

В класирането отборът на Торино се намира в златната среда на 10-ото място, докато съперниците им от Сасуоло имат само две точки аванс пред първия в зоната на изпадащите Верона.

Срещата започна бомбастично, като след само 10 минути игра двата отбора вече си бяха разменили по един гол.

Първи успяха да го направят домакините. Головата атака бе изработена от Педерсен, който получи подаване по фланга, стрелна се напред, където разви висока скорост, опита да навлезе в пеналтерията, но там бе пресрещнат домакински бранител. Тогава 23-годишният норвежец влезе на финт, мина встрани и центрира балонно, като в наказателното поле топката с главата си засече Андреа Пинамонти. Стражът на Торино - Ваня Милинкович-Савич се разтегна максимално в опит да избие и дори закачи коженото кълбо с ръкавиците си, но единственото, което направи бе да го добута в собствената си врата.

Отговорът на торинци бе светкавичен и само четири минути по-късно те възстановиха равенството. Никола Влашич намери в коридор Раул Беланова, който също като опонента си от началото на сблъсъка напредна по фланга, стигна до пеналтерията и отляво подаде към връхлитащия на висока скорост Дуван Сапата, който засече от движение и вкара.

В следващите минути съперниците продължиха да търсят головете, но им липсваше прецизност. Само до почивката гостите от Торино създадоха цели шест голови положения, докато домакините имаха четири възможности за гол. Въпреки това прецизността липсваше и само общо три удара попаднаха в целта.

През второто полувреме нещата не се промениха и интересните положения не липсваха, но завършващият удар отсъстваше. В последните минути по-активни бяха играчите на Сасуоло, като сериозни пропуски направиха Арманд Лауриенте и резервата Грегоар Дефрел.

Така играчите домакините от Сасуоло не съумяха да спечелят в четврти последователен мач, докато торинци нямат загуба във вече пети последователен шампионатен сблъсък.