Брентфорд удари Уулвс на "Молиню", Тони не спира с головете

Брентфорд победи заслужено с 2:0 Уулвърхамптън като гост в двубой от 24-тия кръг на Премиър лийг. Лондончани имаха по-добрите възможности през първото полувреме на „Молиню“ и логично взеха аванс в 35-ата минута, когато Кристиан Ньоргор бе точен с глава отблизо след центриране от ъглов удар. В началото на втората част удар на Педро Нето срещна гредата, а Крейг Доусън прати топката във вратата на гостите, но попадението бе отменено заради засада. В 77-ата минута Айвън Тони засече от движение ниско центриране на Янелт, с което сложи точка на спора. За голмайстора на Брентфорд това е трети гол в четири мача в Премиър лийг след завръщането му в игра.

За „пчеличките“ това бе първи успех като гост от 28 октомври. С него тимът на Томас Франк се откъсна на шест точки от опасната зона. Уулвърхамптън пък допусна второ поредно домакинско поражение. Мениджърът на „вълците“ Гари О'Нийл ще чака с нетърпение новините за състоянието на Матеус Куня, който бе заменен принудително заради контузи още в 20-ата минута.

Снимки: Imago