РБ Лайпциг продължи да буксува навън и изпусна победата над Аугсбург в атрактивна среща

Аугсбург и РБ Лайпциг завършиха 2:2 в мач от 21-вия кръг на Бундеслигата. Аугсбург поведе чрез попадение на Филип Титц (35’), но после “биковете” осъществиха обрат с голове на Лоис Опенда (39’) и Бенямин Шешко (52’). Домакините обаче успяха да изравнят чрез Ермедин Демирович (60’). РБ Лайпциг пък може да съжалява, след като десетина минути преди края на редовното време Опенда пропусна дузпа.

Така РБ Лайпциг продължи да се затруднява с мачовете далеч от дома, като само една победа в последните си 6 гостувания в Бундеслигата. Тимът е на 5-о място, с три точки по-малко от 4-тия Борусия (Дортмунд). Аугсбург пък има само една победа в последните си 8 мача и четири поредни мача вкъщи без успех, като заема 11-а позиция.

В самото начало на мача домакините имаха претенции за дузпа след нарушение срещу Ермедин Демирович, но те не бяха уважени от главния съдия Бенямин Бранд. Първата добра ситуация в мача бе за РБ Лайпциг в 18-ата минута, когато след добро центриране Дани Олмо с глава стреля отблизо, но Фин Дамен се намеси добре и успя да избие в корнер. В 31-вата минута “биковете” имаха нова добра възможност, когато стражът на Аугсбург трябваше да се намесва след изстрел на Ксавиер Шлагер. Две минути по-късно пък домакините пропуснаха отличен шанс, след като Рубен Варгас стреля встрани от вратата от добра позиция.

Така се стигна до 35-ата минута, когато Аугсбург откри резултата. Отново Варгас пробва опасен далечен изстрел, а  Петер Гулачи успя да избие. Топката обаче попадна във Филип Титц, който с хубав удар от воле не остави никакви шансове на вратарят на гостите и направи 1:0. Само четири минути по-късно обаче “биковете” успяха да изравнят. След добра контраатака Давид Раум центрира на главата на Лоис Опенда, а белгийският нападател засече неспасяемо с глава и направи 1:1 с 15-тия си гол в Бундеслигата.

Втората част започна с бързо попадение за гостите. В 52-рата минута Дани Олмо центрира, а Бенямин Шешко с глава не остави никакви шансове на Дамен - 1:2. Пет минути по-късно попадение на Олмо бе отменено заради засадо, а в следващата атака Петер Гулачи трябваше да се намесва след опасен удар на Фредрик Йенсен. В 60-ата минута обаче след отлична контраатака Кристиян Якич подаде към Ермедин Демирович, който финтира бранител на Лайпциг и с хубав удар с десния крак изравни - 2:2.

До края на срещата РБ Лайпциг пропусна златен шанс да си тръгне  с трите точки. В 78-ата минута Фин Дамен извърши нарушение в наказателното си поле срещу Мохамед Симакан и след преглед с ВАР реферът отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Опенда, чийто удар обаче бе спасен от стража на Аугсбург. До края на срещата Арне Майер от домакините имаше добър шанс да донесе победата за тима си, но ударът му бе блокиран.

Снимки: Imago