Бетис удари Кадис и се изкачи в шестицата

Отборът на Бетис взе ценна победа с 2:0 срещу тима на Кадис в среща от 24-ия кръг на испанската Ла Лига. Головете за победата отбелязаха Вилиан Жозе (6') и Пабло Флоранс (46').

Успехът изкачи севилци на шестото място, което дава право на участие в Лигата на конференциите, но и седмият Реал Сосиедад тепърва има да изиграе мача си от кръга. Съперникът от Кадис пък се закотви в зоната на изпадащите и пропусна възможността да се изравни с първия над чертата Майорка.

Андалусийци имаха спортното щастие да открият резултата по-малко от шест минути след първия съдийски сигнал. Джони залъга съперников играч по тъч линията, след което подаде поземя в наказателното поле, където беше Вилиан Жозе, който стреля от движение и даде аванс на гостите.

В следващите 120 секунди Жозе имаше още два шанса, но домакините се окопитиха и се предпазиха от серия ранни голове, които да предизвестят развоя на сблъсъка още в първите минути. Въпреки това дълго време “жълтите” не съумяха да измислят нищо креативно и предимно се защитаваха в опит да не инкасират нов гол, а за пръв път погледнаха към врата на съперника чак в 43-ата минута, когато Ескаланте стреля от границата на наказателното поле.

Надеждите на домакинските фенове обаче бързо бяха попарени след почивката и секунди след подновяването на играта футболистите “зелено" вкараха втори гол. При контраатака на гостите Флоранс получи подаване на границата на наказателното поле, насочи топката под ъгъл и фалцирано стреля, за да вкара второто и последно попадение за вечерта. Това бе първото попадение на играча с тениската на отбора от Андалусия, като той се разписа на ниво Ла Лига за първи път от 2019 г.

В добавеното време на срещата пък играта бе прекратена трийсетина секунди преди предвидения край, тъй като привържениците на Кадис започнаха да хвърлят дъждобрани в жълт цвят в знак на протест срещу слабото представяне на любимците си.

Това бе 20-и пореден мач за “жълтите” без победа, докато “зелените” им съперници имат едва четири поражения от началото на сезона.

Снимки: Imago