Везенков измъкна драматична победа във Виртуалната Евролига

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков отново показа уменията си с джойстика, след като постигна третата си победа в редовния сезон на Виртуалната Евролига. Българинът и контролираният от него тим на Олимпиакос се наложиха над хърватския геймър Мислав Дворски и Фенербахче с 59:54 в двубой от виртуалната надпревара.

Срещата бе излъчена пряко в ефира на Sportal TV и на живо в сайта Sportal.bg, като тя започна от 19:00 часа.

Това бе последен мач за Везенков и компания през настоящата кампания във Виртуалната Евролига, като той завършва на предпоследното 17-о място с баланс от 3 победи и 14 загуби. Загубата пък изпраща Дворски и “фенерите” на последната позиция със същия баланс, като хърватинът и отборът му ще се борят да останат в Евролигата на баражи за изпадане в Еврокупата.

Везенков и неговият съперник направиха доста равностоен мач, като победителят не беше ясен до последно. На влизане в последните две минути от редовното време Олимпиакос водеше с точка при 51:50. Българинът се възползва от прибързани решения от страна на Дворски и запази крехко водачество при 55:54, като впоследствие затвори мача с успешни изпълнения от наказателната линия за крайното 59:54.

Другите двама български участници във Виртуалната Евролига - Виктор Владов и Александър Гавалюгов, финишираха съответно на 13-ото и 15-ото място в крайното класиране.