Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 2:0

Локо (София) се издъни насред “Надежда”

Спортист (Своге) победи с 2:1 Локомотив (София) в контрола, играна на стадиона в квартал "Надежда". Стив Траоре откри за "железничарите", но с попадения на Светослав Диков и Радослав Живков съставът от Втора лига обърна. Срещата бе предавана пряко по Sportal TV

Домакините в двубоя откриха резултата в 28-ата минута. Тогава Карлос Франса видя, че Стив Траоре е оставен непокрит и бързо го изведе сам срещу вратаря. Първоначалният му удар бе спасен от Иван Гошев, но при добавката дойде реализирането.

Две минути по-късно Спортист изравни. При центриране от ъглов удар Светослав Диков засече топката с глава.

В 55-ата минута на мача Спортист постигна пълен обрат. След грешка в отбрана на "железничарите" Радослав Живков се озова сам срещу вратарят и след като го преодоля направи 2:1 за тима от Своге.

До края на мача и двата тима имаха по няколко положения за попадение, като гостите бяха по-близо, след като удариха и греда.

ЛОКО (СОФИЯ) 1:2 СПОРТИСТ
1:0 Траоре (28)
1:1 Диков (30)
1:2 Живков (55)

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Любенов, 44. Орачев, 13. Рапосо, 4. Димов, 2. Кардосо, 26. Милошев, 10. Николов, 21. Иванов, 16. Мечев, 11. Франса, 98. Траоре

СПОРТИСТ: 1. Гошев, 14. Самба, 73. Георгиев, 20. Маджаров, 22. Чиликов, 10. Семерджиев, 99. Н’Сонде, 79. Сиромахов, 9. Живков, 15. Диков

Снимки: Startphoto