Сензацията Остенде не се даде и на Роял Антверп

Остенде продължава да мечтае за финала в турнира за Купата на Белгия. В първата среща от полуфиналите втородивизионният тим направи 1:1 срещу Роял Антверп и запази интригата за реванша.

Въпреки че е в дъното на класирането на втория ешелон, Остенде вече елиминира три отбора от елита. Срещу Роял Антверп домакините се оказаха догонващи в 24-ата минута след гол на Махамаду Думбия в 24-ата минута, но в 37-ата Юън Хендерсън изравни.

След почивката гостите, водени от Марк ван Бомел, пропиляха няколко чисти положения и ще трябва да се потрудят повече в ответния двубой пред своя публика.

В другия полуфинал съперници са Брюж и Роял Юнион СЖ. "Синьо-черните" взеха минимален аванс преди реванша след победа с 2:1.