Левски подчини Рига в последната си контрола на турска земя

Левски се наложи с 3:1 над Рига ФК в последната си контрола по време на лагера си в Турция. Двата тима си спретнаха интересен двубой, а “сините” трябваше да правят обрат, след като още в началните минути на срещата Юрковскис (6’) даде аванс на латвийците. Марин Петков обаче (21’) изравни, а в края на първото полувреме Рикардиньо направи 2:1 от дузпа (44’). В първите минути на втората част пък Джавад Ел Джемили оформи крайния резултат с хубав шут (49’) и донесе четвъртата победа на Левски по време на лагера му в Турция.

Двубоят не започна по най-добрия начин за “сините”, след като още в 6-ата минута Рига успя да открие резултата. Райвис Юрковскис получи хубав пас по въздух и успя да пробие отляво през зоната на Цунами. С хубав удар по диагонала футболистът на латвийския тим матира Пламен Андреев и откри за 0:1.

Последваха минути, в които не се случи почти нищо интересно и опасно. Кристиан Димитров не успя да засече добре с глава центриране от ъглов удар малко след попадението на латвийците. В 17-ата минута пък Пламен Андреев улови без никакъв проблем опит за удар на Йойич.

В 21-ата минута обаче Левски успя да изравни. Ел Джемили открадна топката в половината на латвийците и подаде към Рикардиньо. Той от своя страна пусна хубаво подаване към Марин Петков, който остана на удобна позиция сам срещу вратаря на Рига. Юношата на “сините” отправи добър изстрел, с който простреля Пуриус и изравни - 1:1.

В следващите минути Левски се активизира и оказа натиск в търсене на второ попадение. В 30-ата минута Ван дер Каап засече от близко разстояние центрирана топка от Рикардиньо, но стражът на латвийците спаси.

Във финалните секунди на първата част родният тим стигна до дузпа. Фабио Лима центрира отляво към наказателното поле, а там Рикардиньо бе съборен от защитник на Рига. Съдията посочи бялата точка, а с изпълнение се нагърби именно бразилският централен нападател, който не сбърка и оформи обрата за Левски - 2:1.

Второто полувреме започна по мечтан начин за “сините”, които вкараха трети гол в 49-ата минута. Централният защитник на Рига - Ел Бакир Нгом, сбърка и позволи на Ел Джемили да му отнеме. Нападателят на Левски навлезе в наказателното поле и със силен шут в близкия ъгъл направи резултата 3:1.

Малко по-късно вратарят на латвийците трябваше да се намесва на два пъти, след като първо Фабио Лима стреля от близка дистанция, а след това Галчев опита добавка с хубав шут от далеко. В 64-ата минута Цунами проби добре отляво и центрира, като намери Марин Петков. Младият футболист на Левски обаче не успя да нацели добре топката от въздуха и я прати в аут.

4 минути по-късно Уелтон, който се бе появил в игра, получи добро извеждащо подаване от Марин Петков и стреля от малка дистанция в близкия ъгъл, но вратарят на Рига спаси. Във финалните минути на срещата латвийският тим оказа натиск. В 83-ата минута футболист на Рига пропусна да засече на 1-2 метра от голлинията центриране отдясно.

До края на мача повече интересни положения нямаше и така родният тим се поздрави с успеха.

ЛЕВСКИ 3:1 РИГА

0:1 Юрковскис (6)
1:1 Марин Петков (21)
2:1 Рикардиньо (44) - д.
3:1 Джавад Ел Джемили (49)

Стартови състави:

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Килиан Ван Дер Каап, 6. Вандерсон Цунами, 50. Кристиан Димитров, 11. Джавад Ел Джемили, 10. Асен Митков, 97. Хасими Фадига, 7. Лима, 88. Марин Петков, 9. Рикардиньо;

ФК Рига: 16. Нилс Пуриус, 23. Едуардс Даскевикс, 33. Киркс Илсинс, 3. Ел Бакир Нгом, 13. Райвис Юрковскис, 14. Хървойе Бабец, 11. Гонсало Мускиа, 24. Луис Белико, 93. Камело Нгуена, 8. Милош Йойич ,18. Марко Регза