Марица стартира втория полусезон в "Демакс" лигата с категорична победа над Славия

Отборът на Марица (Пловдив) започна с победа втория полусезон в женската "Демакс" лига. Шампионките победиха категорично като гости Славия с 3:0 (25:9, 25:20, 26:24) в мач от 8-ия кръг на първенството, игран тази вечер в зала "Панайот Пондалов" в София.

Волейболният Марица (Пловдив) ще домакинства в "Колодрума" през втория полусезон

Марица е лидер в класирането с 24 точки и без загубена точка, а Славия е на 4-то място с 13 точки. Следващата седмица маричанки ще са домакин на Марица 2022 в среща от 9-ия кръг, докато "белите" са гости на Дея спорт (Бургас). И двата мача са в петък (9 февруари) от 18,00 часа.

Момичетата на Борислав Крачанов започнаха ударно в първия гейм и поведоха след страхотна серия – 9:0. Стигна се до 14:4, а частта беше затворена след 25:9 след атака в аут на Славия. Във втората част играта вървеше точка за точка до 11:11, когато маричанки дръпнаха с 16:13, а след успешна атака на Виктория Коева Марица взе гейма след 25:20. В третата част Марица поведе с 9:5, стигна се до 16:13, а Марица взе мача с 26:24 и 3:0 след атака в аут на Славия.