След срещата на БФС с професионалните клубове

Катар оцеля при дузпите и е последният полуфиналист

Катар продължи успешното си представяне на Купата на Азия, но този път успехът дойде много трудно. Домакините на надпреварата отстраниха Узбекистан след изпълнение на дузпи и се класираха за полуфиналите. Срещата завърши 1:1 в редовното време. Автогол на вратаря Уткир Юсупов даде преднина на катарците в 27-ата минута, а Одижон Хамробеков изравни в 59-ата минута.

Шампионът от предишното издание на турнира бе в серия от 11 поредни победи в Купата на Азия. Вече са ясни всички полуфиналисти - следващия вторник Йордания ще срещне Южна Корея, а в сряда Иран ще се изправи срещу Катар.

Катар започна по-силно двубоя и имаше предимство. В 27-ата минута Ал-Хайдос проби отдясно и опита да центрира, топката стигна до вратаря Юсупов, но той я изпусна и тя се озова в мрежата. Малко след гола Узбекистан стигна до първата си сериозна възможност в мача, но ударът на Шукуров бе блокиран и топката мина над вратата. Блестяща намеса на Уаад малко по-късно пък спря Урунов. Юсупов направи блестящо спасяване преди почивката след удар с глава на Махди.

Узбеките вдигнаха нивото в началото на втората част и стигнаха до изравняване в 59-ата минута. Хамробеков отбеляза първия си гол за националния отбор. Гостите продължиха да са активни, а мачът стана отворен. Катар опита да натисне в края, но не успя да стигне до гол. Стигна се до продължения, а в началото им Азиз удари греда. В тези минути домакините имаха предимство. Драмата достигна своя връх при дузпите. Узбекистан водеше с 2:1, но пропусна последните две изпълнения и това позволи на катарците да обърнат и да стигнат до крайния успех.

Снимки: Imago