Валенсия също се измъчи срещу най-слабия отбор в Ла Лига

Две седмици след като измъчи Реал Мадрид (2:3), последният в Ла Лига Алмерия стори същото и с Валенсия. Съставът от “Местайя” все пак стигна до домакинска победа с 2:1 в среща от 23-тия кръг.

Успехът доближи “прилепите” на точка до топ 6. Това е и пета победа за тима в последните шест шампионатни двубоя. Алмерия пък остава на дъното без нито един успех през първенството досега.

Отборът на Рубен Бараха стигна до попаденията с единствените си два точни удара, макар след почивката да пропусна дузпа. При 0:0 обаче Алмерия имаше положение едно на едно с вратаря, при което не се стигна до гол.

Валенсия набързо вкара два гола до средата на полувремето, но след това едва задържа аванса си. Удо Дуро беше точен за 1:0 в 14-тата минута, а в 23-тата Роман Яремчук удвои.

След това гостите се разиграха и до края на срещата доминираха, като нанесоха 15 шута към вратата. В 30-ата минута ВАР се намеси, за да не бъде зачетен гол на Алмерия заради игра с ръка на Едгар Гонсалес при атаката.

Отборът от Андалусия все пак намали на 1:2 чрез Серхио Арибас в 50-ата.

В 62-рата отново ВАР влезе в употреба, след което се стигне до наказателен удар за Валенсия. Пепелу обаче нацели страничната греда.

При последвата контраатака гостите бяха на сантиметри от изравняване след удар на Ларджи Рамазани.