Байерн (Мюнхен) спечели срещу Борусия М и запази цялата интрига за голямото дерби срещу Байер

Байерн Мюнхен спечели с 3:1 домакинството си на Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от 20-ия кръг на Бундеслигата. Това бе изключително важна за домакините победа, като по този начин те успяха да запазят разликата от две точки с лидера в шампионата Байер (Леверкузен) преди голямото дерби през следващия уикенд. Нико Елведи (35’) даде преднина на “жребчетата”, но играчите на Томас Тухел осъществиха пълен обрат с попадения на Александър Павлович (45’) в края на първата част, след което Хари Кейн (70’) и Матайс де Лихт (86’) осъществиха пълния обрат за рекордните шампиони.

Първата опасна ситуация в двубоя дойде в петата минута, когато Нусаур Назрауи осъществи хубав пробив по дясното крило, размени двойно подаване с Хари Кейн, което му позволи да влезе в пеналта, след което пусна към Льорой Сане, но изстрелът на крилото срещна напречната греда. Отново крилото пропусна нова отлична ситуация пет минути по-късно, когато бе изведен очи в очи с Мориц Николас, но не успя да нацели рамката на вратата. “Жребчетата” успяха да изнесат топката от своята половина малко по-трайно малко преди изтичането на половин час игра, когато стигнаха и до първия си корнер.

В ответната атака пък домакините получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар от удобна позиция. Зад топката застана Хари Кейн, който стреля много опасно, но Николас се намеси отлично и спаси. Минутка по-късно пък Мануел Нойер направи грешка, която даде възможност за опасен удар, но бранител на баварците изчисти на метър пред голлинията. Играчите на Томас Тухел започнаха да грешат изключително много и само в рамките на няколко минути сами създадоха няколко опасности пред своя противник. Първо Натан Н’Гуму стреля опасно с глава, а след нова грешка секунди по-късно в крайна сметка Нико Елведи също получи възможност да стреля от границата на наказателното поле и този път реализира.

Футболистите на Томас Тухел все пак успяха да стигнат до равенството в последните секунди на редовното време на първата част. Баварците осъществиха няколко последователни паса, в крайна сметка Мюлер в типичния си стил промуши топката покрай бранителите в зелено към Александър Павлович и той реализира за 1:1.

Второто полувреме започна с натиск от страна на играчите на Байерн, но те не успяваха да изострят нещата по-сериозно и да стигнат до някакви опасни положения. След час игра на терена се появи новото попълнение от Галатасарай - Саша Боей. Малко след това Хари Кейн получи добра топка в наказателното поле и в типичния си стил изстреля кълбото, но отново Мориц Николас се справи. Байерн Мюнхен все пак стигна до пълен обрат двайсет минути преди края на редовното време, когато именно Николас излезе да пресича центриране отляво, но вместо това се сблъска с играч на противника, топката отиде точно към Хари Кейн, който с глава порази напълно опразнената врата.

Точка на спора до голяма степен сложи Матайс де Лихт пет минути преди края на двубоя, когато Льорой Сане центрира много елегантно топката от фал, фронтално срещу вратата, който бе засечен от бранителя с глава и реализира въпреки усилията на стража на гостите. Съвсем малко след това баварците предизвикаха ново решаващо спасяване на Николас точно преди кълбото да се озове за четвърти път в мрежата му.

По този начин Байерн (Мюнхен) спечели нови три точки в борбата си за титлата, която ще достигне своята кулминация през следващата седмица, когато баварците ще се изправят срещу своя основен конкурент през тази кампания Байер (Леверкузен). “аспирините” победиха Дармщат по същото време и останаха на върха подреждането. За Борусия (Мьонхенгладбах) това бе продължаване на лошото представяне през сезона, като “жребчетата” имат само една победа в последните си пет двубоя.

Снимки: Gettyimages