Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград

Убийствен мач на Радукич, но ЦСКА не успя да обърне Шумен

Баскетболистът на ЦСКА Александър Радукич изигра убийствен мач, завършвайки с дабъл-дабъл от 27 точки и 25 борби за коефициент от 49, но "армейците" отстъпиха с 80:86 (24:24, 15:19, 15:26, 28:17) на Шумен в мач от 20-ия кръг на НБЛ.

Успехът е седми за тима от Шумен, който има и 13 загуби в сметката си, а “армейците” са с актив 12-7.

Играч на ЦСКА се връща в бившия си отбор

ПЪРВА ЧАСТ

След 4 минути игра гостите успяха да диктуват темпото на паркета, като поведоха с 15:6. Дейвид Ролинс намали пасива на Шумен с тройка за 9:15, но бързо Александър Радукич отново увеличи преднината на своя тим - 17:9. Брайън Камерон направи разликата 5 точки (12:17), след точна стрелба от далечно разстояние при оставащи 4:38 минути преди края на частта. Кош на Ивайло Тонев стопи пасива на домакините до 3 точки (18:21), а 2 минути преди края отново той беше точен от линията за наказателни удари, за да я направи 2 точки (20:22). Кош със сирената на Уилфрийд Ликей пък изравни резултата - 24:24 след 10 минути игра.

ВТОРА ЧАСТ

Още в първата минута Ивайло Тонев изведе Шумен напред в резултата с точна стрелба от далечно разстояние (27:24), като веднага след това ЦСКА си върна преднината благодарение на Георги Боянов (28:27). След 2 минути игра домакините поведоха с 31:28. Играчите на Янко Янков успяха да дръпнат с 4 точки (34:30), но Радукич намали пасива на ЦСКА на 2 точки (32:34) при оставащи по-малко от 5 минути до почивката. Това обаче беше за кратко, след като Шумен не се предава и продължи да поддържа крехка преднина, която варираше между 2-3 точки. При оставащи по-малко от 4 минуто до края Дамян Минков изравни резултата в срещата (36:36). Бързо домакините пак си върнаха аванса от 2 точки, благодарение на Брайън Камерон. В крайна сметка домакините се оттеглиха с преднина от 4 точки след 20 минути игра.

Резултати, репортажи и класиране от 20-ия кръг в НБЛ

ТРЕТА ЧАСТ

След 2 минути игра Шумен поведе със 7 точки (49:42). Кош на Александър Радукич намали пасива на "червените" на 5 точки (44:49). Домакините продължиха да поддържат преднината си в мача, като след 6 минути игра през тази четвърт тя стана 9 точки (57:48). Ситуацията за баскетболистите на Росен Барчовски стана още по-сложна, тъй като 3 минути преди края на частта те изоставаха с 13 точки (61:48). Преди заключителната четвърт те се оттеглиха с пасив от 15 точки (54:69).

ПОСЛЕДНА ЧАСТ

Още в първите минути Шумен увеличи преднината си до 18 точки (72:54), а баскетболистите на ЦСКА не успяваха да намерят противодействие срещу съперника си. При оставащи 6 минути "армейците" все пак съумяха да свалят разликата до 12 точки, но домакините не спираха да бележат и да изненадват противника си. 2 минути преди края ЦСКА намали разликата до 9 точки (72:81), а малко след това падна и до 7 точки. 20 секунди преди края разликата беше само 4 точки в полза на домакините, които в крайна сметка и точно с тази преднина успяха да спечелят срещата.

За Шумен Уилфрийд Ликей завърши с дабъл-дабъл - 26 точки и 10 борби, Ивайло Тонев вкара 18 точки и овладя 10 борби, Дейвид Ролинс наниза 15 точки.

Георги Боянов също реализира дабъл-дабъл - 21 точки и 11 борби, а 14 точки добави Васил Бачев.