Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Автогол изпрати Йордания за първи път на полуфинал за Купата на Азия

Йордания за първи път в историята си е на полуфинал на турнира за Купата на Азия, където ще срещне Австралия или Южна Корея. Това се случи, след като в първия 1/4-финал селекцията на Хусаин Амута надделя с 1:0 над Таджикистан. Изходът от този двубой, който иначе бе доста равностоен, бе решен от автогол на Вахдад Ханонов в 66-ата минута.

Йордания имаше известно предимство по отношение на контрола над топката през първото полувреме, но нищо повече от това. Двата отбора отправиха общо три точни удара преди почивката, но без да създадат особени положения. В 15-та минута Мабатшоев центрира отдясно, а Панджшанбе се хвърли да засече на близката греда. Топката обаче срещна гредата. Това бе и най-добрата ситуация.

През първото полувреме на два пъти играчите на Йордания имаха претенции за дузпа. Първо заради това, че Джурабоев издърпа фланелката на Язан в наказателното поле при корнер, а в 43-рата минута Тамари падна леко. И двете ситуации обаче бяха подминати.

В 66-ата минута Йордания най-сетне се възползва от поредния корнер, до който стигна, след като Насиб засече с глава, след което топката рикошира в гърдите на Ханонов и влезе във вратата – автогол и преднина за фаворита.

След попадението йорданците, които завършиха на трето място в своята група, пропуснаха още две много добри възможности, с които можеха да удвоят. Този резултат обаче се оказа достатъчен за първо класиране на отбора на полуфинал.