Греда в края лиши Славия от победа над руснаци

Славия завърши 0:0 с руския Кубан (Краснодар) в контролна среща в Турция. Двата тима не предложиха много интересни положения през по-голяма част от времето, като едва в заключителните минути играта се оживи. Именно и тогава “белите”, които днес бяха с черни екипи, можеха да вкарат, но Роберто Райчев нацели страничния стълб в 87-ата минута. Това бе първо равенство за Славия в контролите, които столичани са изиграли досега. Срещата бе предавана на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Зимна подготовка на отборите от efbet Лига (обновена)

Срещата започна спокойно без особено интересни положения пред някоя от двете врати в първите минути. В 17-ата опасен удар по диагонала се отклони в крака на Мартин Георгиев и премина на сантиметри от страничния стълб.

В 27-ата минута Славия организира добра атака, която можеше да завърши с гол. Венци Керчев пусна извеждащо подаване към Тони Тасев, който отправи остро центриране по земя към центъра на наказателното поле. Там Ерол Дост засече, но за негово нещастие топката премина встрани от вратата.

10 минути по-късно Ники Кръстев се отчете с хубаво спасяване, след като Ежков засече подаване от земя и отправи изстрел от непосредствена близост на голлинията. Българският страж обаче показа класа, а след това имаше и сигнал за засада.

До края на полувремето повече интересни положения нямаше и така двата тима се оттеглиха при нулево равенство на почивката.

Второто полувреме също започна без особено опасни положения. Няколко добри атаки и към двете врати изглеждаха обещаващи, но не предизвикаха намесата на нито един от двамата вратари. В 70-ата минута защитата на Славия се пропука и опасен удар на Кубан премина опасно близо от гредата на вратата, пазена вече от Светослав Вуцов.

В края на двубоя играта се оживи и родният тим натисна своя опонент. В 87-ата минута центриране отдясно на Стоев намери непокрития Роберто Райчев на далечната греда. Младият нападател засече с глава, но топката се отклони в страничния стълб. Това се оказа и последното интересно положение в срещата.

Следващата контрола на Славия е на 7 февруари срещу Сочи.

СЛАВИЯ 0:0 КУБАН

Стартови състави:

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 71. Кристиян Стоянов, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев, 88. Тони Тасев, 23. Денислав Александров, 55. Николай Христов;

Кубан: 1. Нестеренко, 2. Жилов, 13. Таказов, 19. Осипов, 96. Смирнов, 21. Керманов, 9. Махатадзе, 11. Темников, 78. Шарипов, 25. Мусаев, 99. Ежков

Снимки: Startphoto