Уест Хам и Борнемут разделиха точките, труден дебют за Калвин Филипс

Уест Хам и Борнемут завършиха наравно 1:1 в предпоследен мач от 22-ия кръг на Премиър лийг. Доминик Соланке (3’) откри резултата в полза на “черешките” още в третата минута, но “чуковете” възстановиха равенството след час игра благодарение на точно изпълнена дузпа от Джеймс Уорд-Праус (61’).

Срещата започна по отличен начин за гостите, които успяха да вземат ранна преднина благодарение на много качествената си преса, която накара капитанът Курт Зума да подаде лошо към Калвин Филипс, а дебютиращият за лондончани върна още по-лошо и даде възможност на Доминик Соланке да реализира за 0:1. Играчите на Андони Ирайола имаха възможност да удвоят преднината си в 36-ата минута, но Антоан Семеньо не успя да прати топката в мрежата от удобна позиция. Гостите продължиха да изглеждат по-опасния на терена и да създават доста работа на Алфонс Ареола.

Все пак след час игра Мохамед Кудус нахлу в наказателното поле и бе фаулиран. Първоначално съдията подмина ситуацията, но след консултация с ВАР промени решението си и посочи бялата точка, а Джеймс Уорд-Праус застана зад топката и не сгреши за 1:1, като по този начин донесе точката на лондончани. В следващият си двубой Уест Хам ще има не леката задача да гостува на Манчестър Юнайтед. Борнемут пък ще домакинства на Нотингам Форест.

Снимки: Gettyimages