Етър победи и лидера във Втора лига

Етър постигна победа с 2:1 в четвъртата си контрола от подготовката над водача във Втора лига Септември (София). Столичани бяха по-атакуващият отбор през първата част, но защитата и вратарят Мартин Величков не допуснаха сериозни опасности, въпреки че стражът на няколко пъти трябваше да се намесва.

Направените на почивката смени оживиха играта на "болярите". В 47-мата минута Дидис Пита центрира фалцово от корнер и защитник изби с глава пред голлинията. Септември направи 7 смени наведнъж в 63-тата минута и малко след това получи гол.

Зимна подготовка на отборите от efbet Лига (обновена)

Дебютиралият за Етър Иван Василев бе съборен в наказателното поле и последва дузпа. Ловре Кнежевич с хладнокръвен удар в левия ъгъл вкара за 1:0.

В 83-тата минута Дидис Лутумба-Пита отляво находчиво намери Макан Сидибе, който с изстрел извън пеналта и рикошет, заблудил вратаря, се разписа за 2:0.

В самия край на мача септемврийци стигна до почетен гол след грешка на вратаря Ангел Мартинов за крайното 2:1.