Дузпи класираха Фортуна (Дюселдорф) на 1/2-финал за Купата на Германия

Фортуна (Дюселдорф) стана първият 1/2-финалист в турнира за Купата на Германия. Играчите на Дениел Тюне елиминираха състава на Санк Паули на четвъртфинала след драматичен успех след изпълнение на дузпи. В редовното време резултатът бе 1:1, а в продълженията двата тима си отбелязаха още по веднъж за 2:2. При дузпите гостите бяха по-съсредоточени и ликуваха след 4:3 точни удара от бялата точка.

Гостите първи поведоха в резултата в 38-ата минута след дузпа, реализирана от Винсент Вермей. След това обаче и домакините получиха дузпа, а Марсел Хартел вкара за 1:1.

В продълженията Фортуна отново пръв взе преднина. В 99-ата минута Ао Танака отбеляза за 1:2. Драмата обаче настъпи в 121-вата минута, когато "Пиратите" отново изравниха с точен изстрел на Карло Букалфа.

При дузпите домакините започнаха по-добре, реализирайки първите си три удара чрез Смит, Саад и Синани, докато за Фортуна Дафернен направи пропуск при втория изстрел и везните вече клоняха към Санкт Паули. Съдбата обаче обърна гръб на домакините при последните два изстрела на Мауридес и Марсел Хартел и това се оказа фатално, тъй като за гостите никой повече не сбърка и Фортуна ликува с 4:3 точни изстрела.