Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Лутън прегази Брайтън и изплува над чертата

Отборът на Лутън изигра най-силния си мач от началото на сезона и разпиля тима на Брайтън с 4:0 на старта на 22-ия кръг на английската Премиър лийг.

С успеха “шапкарите” успяха да се измъкнат от зоната на изпадащите, където потопиха състава на Евертън, който направи нулево равенство в гостуването си на столичния Фулъм

Домакините изнесоха истински рецитал и започнаха да скубят едно по едно перата на “чайките” още от началните секунди, като откриха резултата още в 1-ата минута с гола на Илая Адебайо.

В третата минута “шапкарите” отново зашлевиха пернатия си съперник и Чиедози Огбене даде комфортен аванс на своите.

До края на полувремето класиката вече беше факт, като Адебайо вкара втория си гол за вечерта.

Непосредствено след почивката Джордан Кларк можеше да направи още по-тежко положението на противника си, но съдията отмени вкарания от него гол.

Все пак разгромът стана факт в 58-ата минута, когато Адебайо оформи своя хеттрик. Това се оказа въобще първият хеттрик на играч на "шапкарите" в Премиър лийг.

Така отборът на Брайтън не успя да победи в трети пореден сблъсък, докато играчите на Лутън отстъпиха само веднъж в последните си пет двубоя.