Протест на феновете беляза Левски - Черно море - на живо с отзивите след 0:0

Узбекистан се справи с Тайланд, но ще има още по-тежка задача на 1/4-финалите на Купата на Азия

Узбекистан надделя с 2:1 над Тайланд и се класира за 1/4-финалите в Купата на Азия. Точни за победителите бяха Аизбек Тургунбаев (37’) и Абосбек Файзулаев (65’), а почетното попадение за представителите за страната, известна до 1939-а година като Сиам, бе дело на Супахок Сарачарт (58’). Момчетата на Сречко катанец имаха териториално преимущество през първата част, когато създадоха и няколко добри положения за попадение, за да се стигне до 37-ата минута, когато един дълъг пас от средата на терена успя да прехвърли бранител в синьо и да намери Тургунбаев, който се появи от задна позиция и реализира отлично.

През втората част играчите на Тайланд поеха топката в своя владение и успяха да преместят случващото се на терена в доста по-предни позиции, но не успяваха да създават реални голови положения, заслуга за което имаше добре подредената отбрана на узбеките. Все пак момчетата на Масатада Иши стигнаха до изравнително попадение след удар на Сарачарт от над 25 метра. Радостта им трая по-малко от десет минути, тъй като Узбекистан отново си върна водачеството в двубоя отново след удар извън наказателното поле на Файзулаев. Играчите на Тайланд опитаха отново да се върнат в двубоя до края на срещата, но не успяха да стигнат до нов гол и се простиха с турнира. Узбекистан ще срещне на 1/4-финалите носителя на трофея в турнира Катар, който вчера отстрани Палестина.

Снимки: Gettyimages