Шампионът Катар срещна неочаквани проблеми по пътя към 1/4-финалите

Действащият носител на трофея Катар се класира за последните осем на Купата на Азия след труден успех с 2:1 над Палестина. На домакините им се наложи да правят обрат, след като в 37-ата монута съперникът поведе след попадение на Одай Дабаг. В последните секунди на първата част обаче местната легенда Хасан Ал-Хейдос изравни, а само четири минути след паузата Акрам Афиф реализира дузпа.

За място на полуфиналите на 3 февруари катарците ще спорят с Узбекистан или Тайланд, които са съперници в друг от осминафиналите.

Катар излезе от групата си с пълен актив и без допуснат гол, докато тимът на Палестина се промъкна напред като един от четирите най-добри трети отбора. Освен това за палестинците това беше първи мач от фазата на елиминациите, след като в единствените си две предходни участия в турнира те не бяха излизали от групата си.

Всичко това създаде очаквания за лесен успех на домакините, но на терена се получи съвсем друго. Участникът на Мондиал 2022 отправи само три удара в очертанията на вратата и реализира два от тях, а в същото време футболистите на Палестина пет пъти уцелиха вратата, но нямаха шанс да реализира повече.