Черно море разби Берое и влезе в топ 6

Черно море Тича победи със 100:80 (22:17, 24:21, 32:15, 22:27 ) Берое като гост в мач от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига. Успехът е девети за “моряците”, които имат и 10 загуби в сметката си, а вече се изкачиха на шеста позиция в класирането, измествайки от там днешния си съперник. Старозагорци са с баланс 8-11.

ПЪРВА ЧАСТ

След 2 минути игра на паркета се появи Къртис Джоунс за Черно море, който замени Мартин Коцев. До този момент двата отбора не бяха отбелязали точки, а след това започна и надлъгването, което в крайна сметка продължи до края на първите 10 минути. Те разменяха лидерството си няколко пъти, като разликата беше минимална в полза на единия или другия отбор. Малко повече от минута преди края на първата част гостите поведоха с 3 точки (19:15), бързо разликата се покачи на 5 точки (22:17), с каквото и завърши тази четвърт.

ВТОРА ЧАСТ

В игра за Берое се появи една от звездите на тима Карлос Пепин, а домакините успяха да намалят пасива си до 1 точка (26:27) след близо 4 минути игра. Бързо след това разликата пак стана 3 точки в полза на "моряците", но тройка на Карлос Пепин изравни резултата (29:29). Веднага след това Къртис Джоунс напомни за себе си и върна аванса от 2 точки на своя тим, след което двата отбора продължиха с надлъгването. Баскетболистите от Варна обаче показаха зъби и поведоха със 7 точки (39:32) при оставащи 3 минути, а малко след това разликата стана и 8 точки (43:35). Черно море успя да задържи тази разлика и до почивката (46:38).

Резултати и репортажи от 19-ия кръг в НБЛ

ТРЕТА ЧАСТ

След почивката разликата бързо скочи до 10 точки за Черно море (48:38), след 5 минути игра тя достигна 19 точки (64:47). Тройка на Дарин Иванов намали пасива на Берое до 16 точки. При по-малко от 3 минути игра "моряците" продължиха да вдигат разликата (71:50). Домакините не успяваха да намерят противодействие срещу съперника си и минута преди края на третата част разликата стана 26 точки (78:52), а в крайна сметка преди последните 10 минути преднината на варненци стана 25 точки.

ПОСЛЕДНА ЧАСТ

Последната четвърт не предложи нищо по-различно, като Берое опита да се върне в мача, но не успя да стопи огромния пасив от точки, които допусна в първите три точки. 4 минути преди края на мача преднината на Черно море продължи да бъде 20 точки (86:66). При оставащи 3 минути Берое стопи пасива си до 15 точки. Бързо след това гостите увеличиха на 19 точки своя аванс и точно с толкова победиха съперника си.

За Черно море Аверил Ъгба завърши с дабъл-дабъл - 29 точки и 17 борби, Къртис Джоунс наниза 23 точки и направи 12 асистенции, а 17 точки вкара Тач Ънру.

Даръл Дейвис се разписа със 17 точки за Берое, Карлос Пепин добави 15 точки.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ: Даръл Дейвис, Николай Титков, Николай Николов, Дарин Иванов, Антун Маричевич

ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА: Аверил Ъгба, Мартин Коцев, Тач Ънру, Костадин Лазаров, Венелин Христов