Четири равенства в първите четири мача от неделната програма на Лига 1

С четири равни резултата завършиха първите четири мача от неделната програма на футболното първенство на Франция. Монпелие и Лил направиха 0:0, а гостите играха с човек по-малко през цялото второ полувреме, след като Айюб Буади получи червен картон в края на първите 45 минути.

Клермон и Страсбург не излъчиха победител, след като си размениха по един гол, а Реймс и Нант записаха 0:0.

В най-резултатния мач Лориен и Льо Авър поделиха точките - 3:3. Емануел Саби изведе Льо Авър от дузпа в 15-ата минута, а Имран Луза изравни в 33-ата. Айман Кари направи обрата пълен шест минути след почивката. В заключителните пет минути Андре Аю направи 2:2, Мохамед Бамба изведе домакините в 90-ата, но отново Аю оформи крайното 3:3 в последните секунди на двубоя. Лориен заема последно място в класирането с 13 точки, а Льо Авър е 11-и с 23 точки.

По-късно днес са срещите Тулуза - Ланс и Пари Сен Жермен - Брест.