Сензацията Жирона измъкна важна победа във Виго и се върна на върха

Сензацията в Ла Лига Жирона постигна поредната си победа, след като измъкна успеха като гост на Селта с 1:0 в мач от 22-рия кръг на Ла Лига. Единственото попадение за каталунския отбор отбеляза Кристиан Порту в 20-ата минута. Така Жирона записа 14-ти пореден мач без загуба в първенството и се върна на върха в първенството, с точка и мач повече пред Реал Мадрид. Селта пък записа втора поредна загуба вкъщи и остава на временната 16-а позиция, но в зависимост от развоя на мачовете може да попадне в зоната на изпадащите още през този кръг.

Срещата започна вихрено и положенията се заредиха пред двете врати. В 10-ата минута гостите имаха първата добра ситуация, като Янхел Ерера се озова на добра позиция, но ударът му бе неточен. Само две минути по-късно Артьом Довбик стреля с глава от непосредствена близост, но стражът Висенте Гуаита отрази с вещина. Селта отвърна с опасен изстрел на Оскар Мингеса в 19-ата минута от границата на наказателното поле, но стражът на Жирона Пауло Гасанига успя да избие.

Само минута по-късно обаче гостите откриха резултата. Мигел Гутиерес комбинира с Кристиан Порту, който излъга елегантно бранител на Селта и с хубав удар с десния крак не остави шансове на Гуайта - 0:1. Тимът на Рафа Бенитес отвърна със ситуация в 31-вата минута, когато Йорген Странд Ларсен стреля  с глава, но Гасанига успя с мъка да избие топката в напречната греда. В самия край на първата част отново норвежецът пробва късмета си с изстрел, минал на сантиметри от вратата на Жирона.

Второто полувреме бе далеч по-слабо от първата част, като дълго време нямаше интересни положения. Играта бе равностойна, като никой от двата отбора нямаше превес. Едва към края на срещата Ян Коуто от Жирона пробва далечен удар, който не представляваше никакъв проблем за Гуаита. Селта имаше добра възможност в последните секунди на мача, когато Михайло Ристич остана на добра позиция и стреля, но Гасанига успя да спаси и да запази трите точки за тима си.

Снимки: Imago