Ливърпул разсея шокираните си фенове с пет гола, "Анфийлд" показа любовта си към Клоп

Ливърпул се класира без особени проблеми за 1/8-финалите на ФА Къп, след като надигра на "Анфийлд" с 5:2 отбора на Норич, намиращ се на девето място в Чемпъншип. Къртис Джоунс (16'), Дарвин Нунес (28'), Диого Жота (53'), Вирджил ван Дайк (63') и Райън Гравенберх (95') се разписаха за мърсисайдци в първия мач на отбора след шокиращата новина, че Юрген Клоп ще напусне клуба след края на сезона. Домакините удариха веднъж гредата и пропуснаха още няколко много добри положения, но в нито един момент победата им не бе поставена под съмнение, въпреки че гостите отбелязаха два гола чрез Бен Гибсън (22') и Борха Сайнц (69;). Освен победата, другата добра новина за Ливърпул бе, че Андрю Робъртсън, Трент Алексанър-Арнолд и Доминик Собослай се завърнаха в игра след контузии. В следващия кръг "червените" ще примат победителя от сблъсъка между Уотфорд и Саутхамптън, които ще преиграват.

Юрген Клоп направи пет промени в сравнение с двубоя с Фулъм през седмицата. 19-годишният Джеймс Макконъл дебютира като титуляр за Ливърпул. Алисон Бекер се завърна на вратата, като той изведе отбора и с капитанската лента, а Ибрахима Конате, Къртис Джоунс и Диого Жота също стартираха.

Шест пък бяха корекциите, които е предприел Дейвид Вагнер в състава на Норич. Лонг, Ханли, Маккалъм, Ерnандес, Фаснахт и Барнс стартираха.

Ливърпул очаквано наложи натиск от първата минута. Гомес и Гакпо имаха добри шансове в началото, но не бяха достатъчно точни. В десета минута Дарвин Нунес нанесе много хубав изстрел от границата на наказателното поле, но топката срещна далечната греда. Малко по-късно сантиметри не достигнаха на уругваеца да засече във вратата центриране на Жота отляво.

В 16-ата минута логичното се случи и Ливърпул поведе, след като Къртис Джоунс засече на далечната греда много прецизно центриране на Макконъл, който записа първа асистенция за първия отбор на мърсисайдци.

При първата си атака в мача Норич стигна и до първия си ъглов удар. Габриел Сара центрира, а Бен Гибсън засече на близката греда за 1:1.

Радостта на "канарчетата" обаче не продължи дълго, защото шест минути по-късно Ливърпул отново водеше. Конър Брадли отне топката от Маккалъм около тъчлинията, направи двойно с Жота, след което много добре изведе Нунес, който стреля в ъгъла за 2:1.

В следващите минути Гакпо и Гравенберг пропуснаха две чудесни възможности да увеличат преднината на "червените".

В началото на второто полувреме Гакпо пропусна за пореден път днес, а удар на Къртис Джоунс премина на сантиметри встрани от целта. В 53-тата минута интригата окончателно приключи, след като Гибсън опита да изчисти лошо с глава, а Жота стреля от ждроб с левия крак за 3:1.

В 55-ата минута Робъртсън, Собослай и Ван Дайк се появиха в игра за домакините. Последните двама изработиха четвъртия гол няколко минути след това, когато унгарецът центрира от корнер, а нидерландецът засече с глава.

Трент Александър-Арнолд също се завърна в игра в 66-ата минута.

В 68-ата минута гол на Скот Маккалъм бе отменен заради засада на Борха Сайнц. Именно испанецът обаче намали минута по-късно след страхотен изстрел от границата на наказателното поле.

В петата минута на добавеното време Райън Гравенберх оформи крайния резултат, след като на далечната греда засече с глава центриране на Конър Брадли, който се отчете с втора асистенция днес.

Снимки: Gettyimages