Силно второ полувреме донесе обрат на Дженоа срещу страдащия Лече

Дженоа победи Лече с 2:1 в мач от 22-рия кръг на Серия А. Гостите откриха чрез Никола Кръстович (31’), който четиринадесет минути преди това бе пропуснал дузпа. Със силна игра през второто полувреме обаче Дженоа успя да осъществи пълен обрат след попадения на Матео Ретеги (70’) и Калеб Екубан (76’).

Първата добра възможност в мача дойде за Лече. В 17-ата минута Йоханс Васкес извърши нарушение в наказателното си поле срещу Понтус Алмквист и реферът отсъди дузпа. Зад бялата точка застана черногорският голмайтор на Лече Никола Кръстович, но ударът му бе отразен от стража на Дженоа  Хосеп Мартинес, а при добавката с глава Федерико Басчирото стреля в аут.  В 31-вата минута обаче гостите все пак откриха резултата. Кръстович успя да се реваншира, като пробва далечен шут, а топката рикошира във Васкес и се заби неспасяемо в мрежата на Мартинес за 0:1. Лече продължи да играе по-добре, като само четири минути по-късно Реми Удин стреля от пряк свободен удар, но вратарят на Дженоа изби. Малко след това южняците пропуснаха страхотни възможности да удвоят аванса си, след като опасен удар на Алмквист бе блокиран, а при добавката Мохамед Каба направи невероятен пропуск.

Второто полувреме започна с много добра възможност за домакините. Далечен удар на Руслан Малиновский рикошира в Басчирото и срещна страничната греда на стража на Лече Владимиро Фалконе, а при добавката Васкес стреля в тялото, но вратарят успя да избие. През втората част определено Дженоа заигра по-активно и в крайна сметка успя да изравни. В 70-ата минута Алберт Гудмундсон изпълни пряк свободен удар, топката срещна напречната греда на Лече, но при добавка Матео Ретеги с глава възстанови равенството - 1:1. Пълният обрат в срещата дойде само шест минути по-късно.  След нова добра атака на Дженоа Васкес стреля опасно, а топката рикошира и за трети път намери гредата на Лече. Голмайсторът Ретеги бе най-бърз и успя да подаде с глава към Калеб Екубан, който с атрактивна странична ножица заби топката в мрежата за 2:1. До края на срещата повече голове не последваха.

Така Дженоа затвърди добрата си форма и вече е с шест поредни мача без загуба и втори последователен успей, като отборът на Алберто Джилардино се изкачи на временната 11-а позиция. Лече пък е точно на другия полюс и продължава да пропада, като тимът има само една победа в последните си 18 мача и с пет загуби в последните си 6 мача. Южняците са на 14-о място, никак недалеч от зоната на изпадащите.

Снимки: Imago