Ботев (Враца) поизпоти Партизан, но загуби първата си контрола в Кипър

Ботев (Враца) загуби първата си контрола по време на подготвителния лагер в Кипър. Тимът на Христо Янев отстъпи на Партизан с 0:1, а единственото попадение в срещата бе дело на Салданя, който се разписа в 23-тата минута.

През първото полувреме още три гола на "гробарите" бяха отменени заради засади, а след почивката и гредата помогна на българите. Ботевистите също имаха своите възможности, но не успяха да ги материализират и записаха второ поражение за 2024 г. след това от Монтана (2:3).

Следващата проверка на Ботев (Враца) е срещу Цървена звезда на 1-ви февруари (четвъртък).

В четвъртата минута сръбският тим беше близо до това да открие резултата. Маркович засече центриране от пряк свободен удар, но изстрелът му с глава премина покрай дясната греда. Врачани отговориха с шут на Браян Переа от дистанция, който обаче също беше неточен.

В 9-ата минута Мажуга намери по страхотен начин непокрития Переа в наказателното поле, но нападателят стреля с глава в аут. 60 секунди след това Меси блокира опасен удар на Калулу.

Малко преди да измине четвърт час от началото на двубоя Трифунович се разписа, но попадението му беше отменено заради засада. Последваха и два гола на Салданя, които също не бяха признати заради футболист на "черно-белите" в нередовна позиция.

В средата на първото полувреме все пак Партизан поведе. Салданя беше изведен на чудесна позиция очи в очи с Федерико Бариос и хладнокръвно го преодоля.

В 27-мата минута стражът на Ботев (Враца) прояви страхотен рефлекс, отразявайки изстрел на Антич от близко разстояние.

В оставащото време до почивката Браян Переа, Мартин Ачков и Бубакар Траоре пропуснаха добри шансове да изравнят.

В началото на втората част ботевистите организираха добра атака, на върха на която се оказа Марко Мажуга, но офанзивният футболист не успя да отправи качествен удар и от чиста позиция изкара топката в аут.

В 57-мата минута Захид стреля опасно от границата на наказателното поле, а топката се отби в горната греда на вратата, пазена от Красимир Костов.

В следващите минути играчите на Партизан пропиляха няколко добри възможности да увеличат преднината си. В 65-ата силен изстрел на Стефан Велев профуча над целта.

До края на редовното време играта беше равностойна, а момчетата на Христо Янев не успяха да се доберат до равенство.

БОТЕВ (ВРАЦА) 0:1 ПАРТИЗАН

0:1 Салданя (23)

Стартови състави:

БОТЕВ (ВРАЦА): 34. Федерико Бариос, 13. Мартин Ачков, 14. Марко Мажуга, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 20. Мартин Христов, 21. Бубакар Траоре, 23. Браян Мендоса, 27. Меси Биатомусока, 28. Едуардо Кунде, 77. Стефан Велев

ПАРТИЗАН: 1. Йованович, 2. Стойкович, 5. Антич, 6. Маркович, 25. Де Медина, 10. Натхо, 15. Калулу, 29. Захид, 43. Трифунович, 11. Салданя, 16. Овусу

Снимка: "Фейсбук" на Ботев (Враца)