Фулъм аут и от ФА Къп след загуба от Нюкасъл

Отборът на Фулъм отпадна от втори турнир в рамките на само една седмица и след провала срещу Ливърпул преди броени дни в полуфиналите на Карабао Къп, сега “котиджърс” допуснаха поражение у дома с 0:2 от тима на Нюкасъл и отпаднаха от ФА Къп. Головете за “свраките” отбелязаха Шон Лонгстаф (39') и Дан Бърн (61').

След равностойна първа част “свраките” нанесоха удар в заключителните минути на първата част. Бранителите на Фулъм не се справиха с изчистването на изсипаната топка в наказателното им поле и тупкащото кожено кълбо стигна до Шон Лонгстаф, който нанесе удар от въздух и не остави шансове на стража Марек Родак. Първоначално имаше съмнения за неправомерна игра с ръка от страна на нападател в зелен спортен екип, какъвто носиха гостите днес. След преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR стана ясно, че не е имало нищо извънредно и голът бе потвърден.

След почивката “котиджърс” натиснаха в опит да изравнят, но не успяха да нанесат ранен удар и четвърт час след подновяването на играта допуснаха ново попадение. При изпълнение на ъглов удар Родак изпита колебания и изпусна топката, спасявайки силен удар, а точно пред него се озова Дан Бърн, който наказа непростимата грешка.

Вторият гол като че ли реши всичко, но това не попречи на домакините да търсят различен изход. Гостите от Нюкасъл се прибраха стабилно и рядко се пропукваха, а Робинсън и Хименес пропуснаха изгодни възможности да върнат интригата. В добавеното време пък Кеърни също пропусна добро положение, с което потвърдиха отпадането си.