Балкан оцеля в Ямбол

Отборът на Балкан записа третата си поредна и общо 11-а победа за сезона в Националната баскетболна лига. Шампионите временно се изкачиха на третото място в класирането, след като спечелиха двубоя си срещу Ямбол със 75:72 (16:24, 15:20, 29:13, 15:15) в среща от 19-ия кръг на шампионата. “Зелените” изиграха кошмарно първо полувреме, но се съвзеха в третата четвърт и след това успяха да пречупят своя съперник.

Така Балкан окупира третото място със своя баланс от 11 победи и 8 загуби, докато Ямбол остава на осмата позиция с актив от 7-12.

Димитър Димитров и Георги Герганов бяха най-резултатни за победата на Балкан с по 16 точки, докато Йордан Минчев и Майкъл Диксън завършиха с по 12 точки.

Питър Кис постигна 29 точки и 14 борби за отбора на Ямбол. Павел Маринов се разписа с 16 точки и 5 борби, а Николай Михайлов остана с 14 точки и 8 овладени топки.