Славия с първа загуба в контролите

Славия допусна първа загуба в контролите от зимната си подготовка. "Белите" отстъпиха на Рубин (Казан) с 1:3 в проверка в Белек, която беше предавана пряко по Sportal.bg. И четирите попадения в двубоя паднаха през второто полувреме.

Велко Йеленкович си отбеляза автогол в 55-ата минута, а шест по-късно Олег Иванов удвои. Мартин Сораков (77’) намали резултата, но три минути преди края на срещата Никола Чумич сложи точка на спора. През първата част пък Тони Тасев пропусна дузпа.

Преди днешното поражение отборът на Славия беше записал две победи - срещу Балкан Ботевград (6:1) и срещу Женис Астана (1:0). Следващата контрола за отбора на Златомир Загорчич е срещу Кубан на 2-ри февруари (петък).

Двубоят започна равностойно, а руснаците създадоха първата по-опасна ситуация. Фамей проби в наказателното поле на "белите" и нанесе изстрел, който обаче беше отразен от Светослав Вуцов.

В 14-ата минута Славия получи право да изпълни дузпа заради игра с ръка на футболист на Рубин. Тони Тасев застана зад топката, но противниковият страж отгатна посоката на удара и запази нулевото равенство.

5 по-късно Вуцов отново се отличи с добра изява, след като отрази изстрел на Тахери от фал в близост до наказателното поле.

В следващите минути руснаците на няколко пъти отправиха удари към вратата на "белите", но те не затрудниха Светослав Вуцов, който действаше сигурно под рамката. До края на първата част нямаше нищо интересно и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

Още в началото на второто полувреме Кристиян Стоянов шутира опасно, но след рикошет в крака на играч в черно, кълбото профуча над напречната греда.

В 54-ата минута Рубин организира добра атака по десния фланг, откъдето топката беше центрирана към Даку, а нападателят стреля с глава на сантиметри от целта.

Само 60 секунди по-късно руският отбор поведе, след като Велко Йеленкович си отбеляза злощастен автогол, засичайки кълбото в собствената си врата.

Малко преди да измине час игра от началото на мача Рубин беше близо до втори гол, но Светослав Вуцов реагира блестящо. Стражът на "белите" обаче нямаше какво да направи в 61-вата минута, когато Олег Иванов засече центриране от пряк свободен удар и с глава реализира за 2:0.

В 70-ата минута като по чудо Славия не намали резултата. Ертан Томбак намери по страхотен начин Мартин Сораков, който от чиста позиция стреля на сантиметри от десния страничен стълб.

В 77-мата минута "белите" върнаха едно попадение чрез Мартин Сораков. Емил Стоев отправи силен удар към вратата на противника, а нападателят с №9 на гърба си отклони топката в мрежата - 1:2.

3 минути преди края на редовното време Чумич се оказа на точното място в наказателното поле, за да засече центриране отдясно и необезпокояван да реализира в опразнената врата.

СЛАВИЯ 1:3 РУБИН

0:1 Йеленкович (55 - автогол)
0:2 Иванов (61)
1:2 Сораков (77)
1:3 Чумич (87)

Стартови състави:

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 71. Кристиян Стоянов, 17. Ерол Дост, 33. Галин Иванов, 88. Тони Тасев, 23. Денислав Александров, 55. Николай Христов

РУБИН: 50. Шамов, 51. Рожков, 4. Мартинович, 8. Палцев, 23. Безруков, 18. Апшатцев, 21. Зотов, 33. Рахмоналиев, 91. Шабанхаджай, 20. Фамей, 97. Техери

Снимки: Startphoto