Киргизстан взе първа точка и завлече Оман със себе си

Киргизстан и Оман завършиха 1:1 в последен мач за двата отбора от група “F” за Купата на Азия. Мухсен Ал-Гасани даде ранен аванс за символичните гости, но натурализирания ганаец Жоел Койо изравни за киргизите десет минути преди края на редовното време. По този начин оманците останаха с две точки и завършиха трети, като не успяха да се класират за елиминациите като един от четирите най-добри трети отбора. Така Индонезия се превърна в последния отбор, който се класира за осминафиналите. Киргизстан пък спечели първата си точка в турнира и си тръгва достойно от надпреварата.

Оман успя да открие резултата рано-рано в 8-ата минута. След центриране от ъглов удар и разбъркване Мухсен Ал-Гасани успя да добута топката зад голлинията на киргизите. Голът бе преглеждан от ВАР за фал срещу вратаря Ержан Токотаев, но нарушение не бе открито и попадението остана. До края на първата част играта остана позиционна, без кой знае какви положения за двата отбора.

Второто полувреме започна с изравнителен гол за Киргизстан, след като Жоел Койо се възползва от центриране вдясно и засече с глава в мрежата на Оман. Нова консултация с ВАР обаче показа, че нападателят е бил в засада и попадението бе отменено. Последваха две добри положения за оманците, но първо опасен шут бе блокиран, а след това Салаах Ал-Яхиаей от удобна позиция прати топката в аут. В 67-ата минута последва нова добра възможност за Оман. В 67-ата минута след изпълнен къс ъглов удар, топката попадна в Аршад Ал Алави, който отправи силен далечен изстрел, но Токотаев успя да избие.

Напук на развоя на мача обаче Киргизстан успя да изравни. След дълго подаване в предни позиции бранителят на Оман Халид Ал-Браики допусна груба грешка, не се разбра с вратаря си Ибрахим Ал Мухаини, а от неразбирателството им се възползва Жоел Койо, който останал на празна врата изравни - 1:1. Оманците опитаха да реагират, като много активният Салаах Ал-Яхиаей отправи много опасен удар, избит в корнер от вратаря на киргизите. Две минути по-късно след корнер Исаам Ал-Сабхи отправи неточен удар с глава. До края на срещата тимът на Бранко Иванкович не успя да вкара така жизненоважния гол и срещата завърши при този резултат.

Снимки: Gettyimages