Португалия 0:0 Словения

Алдегер има гарантирано място в MotoGP през 2025 година?

Каталунският вестник El Periodico информира, че пилотът от Moto2 Фермин Алдегер има гарантирано място на стартовата решетка в MotoGP за сезон 2025, тъй като е подписал договор с Дукати. Миналата седмица Алдегер е бил във фабриката на италианския производител, където е подписал своя контракт, които му гарантира позиция в един от тимовете, използващи моторите на марката от Борго Панигале.

Алдегер бе спряган за място в MotoGP още за този сезон, но собственикът на отбора на Спийд Ъп в Moto2 Лука Боскоскуро отказа да го освободи от неговия контракт, независимо от офертите, които имаше към него. Интерес към Алдегер имаше както от VR46 Дукати, така и от заводския отбор на Хонда, който търсеше заместник Марк Маркес.

В крайна сметка Алдегер ще кара още един сезон в средния клас, отново за тима на Спийд Ъп. Още преди началото на предсезонните тестове испанецът е спряган за един от фаворитите за титлата, най-вече заради начина, по който той завърши миналата кампания.

Алдегер спечели последните четири състезания за сезон 2023, което му позволи в самия край на годината да измъкне третото място в крайното класиране от Джейк Диксън. Освен четирире си победи в Тайланд, Малайзия, Катар и Валенсия той записа и още две трети места в Индонезия и Австралия, за да завърши кампанията с шест поредни качвания на подиума.