Сензацията Жирона отпадна за Купата на краля

Сензацията в Ла Лига Жирона не успя да продължи с чудесното си представяне и в турнира за Купата на краля. Тази вечер играчите на Мичел се сбогуваха с надпреварата след поражение с 2:3 в гостуването си на Майорка на 1/4-финала. Домакините на "Естади Майорка Сон Моиш" наложиха волята си и ще играят на 1/2-финал.

Първото полувреме бе катастрофално за гостите, които допуснаха три гола в рамките на по-малко от 15 минути. В 21-вата минута резултатът бе открит от Сайл Ларин, който бе изведен пред вратата от Даниел Родригес и от движение засече топката в мрежата.

В 28-ата минута Абдон Пратс удвои резултата с мощен шут извън наказателното поле. Отново Пратс направи резултата и класически, реализирайки дузпа в 35-тата минута, отсъдена за игра с ръка на защитник.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

През втората част Жирона все пак успя да покаже реалните си възможности и да върне два гола. В 68-ата минута и гостите получиха дузпа, а извършилият нарушението Антонио Раийо получи втори жълт и червен картон. Кристиан Стуани пък реализира наказателния удар за 3:1.

В 96-ата минута след продължително разиграване топката стигна до Салвио в наказателното поле и той я изстреля във вратата за 3:2.

Гостите обаче нямаха време за нищо повече и трябваше да преглътнат загубата и да се сбогуват с турнира. Майорка пък ликува и ще играе на 1/2-финал.