Младежки национал от Уигън вкара най-късния гол в историята на английския футбол

Английският защитник Чарли Хюз, който е младежки национал на Англия до 20 години, даде нов смисъл на фразата „късен победител“, след като вкара гол 20 минути след изтичането на редовното време. Това се случи по време на мача на неговия тим Уигън Атлетик, който победи с 1:0 Уикъмб Уондърърс в мач от Лига 1 – третото ниво на футбола в Англия. Необичайно дългият период от добавено време в края на мача се дължи на контузия на рефера Адам Херцег след падане на терена в началото на второто полувреме. Четвъртият съдия Стивън Ръштън замени Херцег на терена, но подновяването на мача беше отложено, докато домакините и делегатът на срещата търсеха сред публиката правоспособен съдия, който да поеме ангажиментите на четвърти рефер.

И двата отбора пропуснаха шансове да поведат след подновяването на играта, но секунди преди срещата да приключи при нулево равенство се стигна до попадението. Центриране на Калъм Макманаман намери централния защитник Чарли Хюз в наказателното поле. Английският национал перфектно хвана топката от воле, за да вкара възможно най-късния записан гол в редовно време в дългата история на английската футболна лига.

Победата премести Уигън в горната половина на класирането на Лига 1, заемайки 11-о място с 34 точки. Уикъмб са 17-и с 30 точки, четири над зоната на изпадащите. Портсмут е лидер с 56, като първите два отбора влизат директно във второто ниво Лига Чемпиъншип, а тимовете от 3-о до 6-о играят след края на сезона допълнителни плейофи за още едва квота.

Снимки: Imago